Blondies met chocolade en pindakaas

Ben jij helemaal fan van blondies, chocolade en pindakaas? Dan is dit een recept voor jou! Dit zijn denk ik wel de beste blondies die ik ooit heb gehad, misschien komt dit omdat het alles bevat wat ik lekker vind… maar geloof me, hou je van chocolade en pindakaas, maak het! Je zult ze geweldig vinden!
Soms heb ik van die dagen dat ik ineens heel veel zin heb in koekjes, of taart, brownies of blondies. Ik check al onze keukenkastjes en ga iets maken. Deze keer had ik onwijs veel zin in blondies, maar dan niet die standaard. Toevallig hadden we ook nog potten pindakaas gekregen dus dat kon ik wel gebruiken.
Ik moest iets maken waarvan ik zeker wist dat het een succes zou worden. Gelukkig waren deze echt geweldig! Je kunt gewoon niet fout gaan met chocolade en pindakaas. Toch?!
Ik weet echt niet waarom dit is, maar het zijn altijd de eenvoudigste recepten waar ik het meest van hou. Voor dit recept doe je alles in een kom, je mixt en je bakt. Deze blondies hebben minder dan een uur nodig, en ik denk dat je nu misschien zelfs de meeste ingrediënten al in huis hebt.
Het recept begint met gesmolten boter en romige pindakaas. Voeg wat bruine suiker en veel vanille-extract toe. Voeg dan bloem en een handvol chocoladestukjes toe, roer alles door elkaar in een kom, en klaar. Serieus zo makkelijk.
De sleutel is om het blondie deeg in lagen te leggen met wat extra pindakaas ertussen, zodat je bij elke hap die heerlijke pindakaas proeft. Ze zijn fudgy, pindakaas achtig, smeuïg, deegachtig, zoet, extra chocoladeachtig en een vleugje zout.
Heb jij deze overheerlijke blondies met chocolade en pindakaas gemaakt? Maak een foto en tag ons op social media @valenrosasrecepten. Wij zijn heel benieuwd wat jullie ervan vinden en het lezen van jullie reacties is ons favoriet.

Wat heb je nodig:
180 gram boter
180 gram pindakaas
180 gram lichtbruine basterdsuiker
100 gram kristalsuiker
2 eieren
1 eetlepel vanille extract
260 gram bloem
1 theelepel bakpoeder
160 gram chocolade chips
Grof zeezout
Verwarm de oven voor op 180 graden hete lucht. Vet een ovenschaal van 22 x 33 cm in.
Smelt in een magnetronbestendige mengkom de boter en 120 gram pindakaas. Roer elke 30 seconden tot het gesmolten is. Roer de lichte basterdsuiker, kristalsuiker, eieren en vanille erdoor. Voeg de bloem en het bakpoeder toe. Zet de kom even 5 minuten in de vriezer zodat het mengsel af kan koelen. Roer de chocolade chips erdoor.
Verdeel de helft van het deeg uit in de bakvorm. Verdeel voorzichtig de resterende 60 gram pindakaas over het deeg. Voeg het resterende deeg toe. Maak je geen zorgen als de laag pindakaas niet volledig bedekt is. Bak de blondies gedurende 20-22 minuten in de voorverwarmde oven. Bestrooi met zeezout. Laat afkoelen en snij dan in repen.